ПРОГРАМИ

30.11.2019

Държавно първенство по лека атлетика – 2019 г.


Тази информация е от м. юни, но поради тех.причини се загуби и не беше възможно да я възстановим. Затова с малко допълнение ще ползваме канала груп на ФСХЗУ. Радослав Тошев бе нашият участник. В двете дисциплини хвърляне на диск и гюле в група Б2/Б3 не успя, да се класира в тройката.

Тази информация е от м. юни, но поради тех.причини се загуби и не беше възможно да я възстановим. Затова с малко допълнение ще ползваме канала груп на ФСХЗУ. 

Държавно първенство по лека атлетика – 02.06.2019 г.

 Радослав Тошев бе нашият участник. В двете дисциплини хвърляне на диск и гюле в група Б2/Б3 не успя, да се класира в тройката.

На втори юни на базата на НСА в София се проведе държавното

първенство по лека атлетика за хора със зрителни увреждания.

То бе открито от ректора на академията проф. Пенчо Гешев.

Над 60 състезатели от цялата страна премериха сили в следните

дисциплини: 100м, 200 и 400 м. бягане, тласкане на гюле и мятане на

диск.

Участниците бяха разделени на младежи и девойки до 23 години и мъже и

жени над 23.

По степен на увреждане групите бяха b1 (състезатели с нулево зрение) и

b2/b3(атлети с частично зрение).

Призьорите за 2019 г в различните дисциплини са както следва:

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 100 м. девойки и жени Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Златина Рулева УСК „Болид” София

2. Клара Георгиева СКИ „Атлет” Варна

3. Иванка Хайдукова СКХУ Пазарджик

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 100 м. – младежи и мъже – Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Цветомир Йосифов СКХЗУ „Светлина” Шумен

2. Антон Донев СКХЗУ „Светлина” Шумен

3. Божидар Чергаров СКХУ Пазарджик

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 100 м. – младежи – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Емриш Мемишев СКИ „Атлет” – Варна

2. Иван Ралчев УСК „Болид” – София

3. Йордан Петров СКИ „Атлет” Варна

 

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 100 м. – девойки и жени – Б2/3

Място Състезател Спортен клуб

1. Виктория Дарвинова УСК „Болид” София

2. Стела Стефанова СКИ „Витоша” София

3. Росица Иванова СКХЗУ „Пауталия спорт 2005” Кюстендил

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 100 м. – мъже – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Николай Дамянов СКС „Успех” – Варна

2. Даниел Гюлов СКСГ „Вихър” Варна

3. Теодор Стоянов СКИ „Витоша” София

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 200 м. – младежи и мъже – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Иван Ралчевски УСК „Болид” – София

2. Тодор Георгиев СКХУ „Бялата лястовица” Габрово

3. Даниел Гюлов СКСГ „Вихър” Варна

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 200 м. – девойки и жени– Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Виктория Дарвинова УСК „Болид” София

2. Стела Стефанова СКИ „Витоша” София

3. Златина Рулева УСК „Болид” София

 

 

 

БЕГОВА ДИСЦИПЛИНА 400 м. – младежи и мъже – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Светлозар Дамянов СКИ „Атлет” Варна

2. Хакан Осман УСК „Болид” Софиа

3. Тодор Георгиев СКХУ „Бялата лястовица” Габрово

 

СКОК НА ДЪЛЖИНА –мъже– Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Ваньо Биячев СКСГ „Вихър” Варна

2. Любомир Траянов СК „Пирин спорт–2013” Благоевград

3. Цветомир Йосифов СКХЗУ „Светлина” Шумен

 

СКОК НА ДЪЛЖИНА – девойки и жени – Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Златина Рулева УСК „Болид” София

2. Анжела Секулова СК „Пирин спорт–2013” Благоевград

3. Клара Георгиева СКИ „Атлет” Варна

 

СКОК НА ДЪЛЖИНА – младежи – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Йордан Петров СКИ „Атлет” Варна

2. Светлозар Дамянов СКИ „Атлет” Варна

3. Хакан Осман УСК „Болид” Софиа

 

 

СКОК НА ДЪЛЖИНА – девойки и жени – Б2/3

Място Състезател Спортен клуб

1. Виктория Дарвинова УСК „Болид” София

2. Силвия Чаушева СКИ „Витоша” София

3. Ася Бурова СКЛУ „Изгрев” Пловдив

 

СКОК НА ДЪЛЖИНА – мъже – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Веселин Кушнеренков СКИ „Витоша” София

2. Теодор Стоянов СКИ „Витоша” София

3. Тодор Георгиев СКХУ „Бялата лястовица“ Габрово

 

ТЛАСКАНЕ НА ГЮЛЕ – жени – Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Анжела Секулова СК „Пирин спорт 2013” Благоевград

2. Бехие Шенол СКИ „Витоша” София

3. Виктория Лазарова СК” Достоен живот” Благоевград

 

ТЛАСКАНЕ НА ГЮЛЕ – Мъже – Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Ваньо Биячев ОСКСГ „Вихър” – Варна

2. Милен Грозев СК „Вая” Бургас

3. Стойчо Стойчев СКЛУ „Изгрев” – Пловдив

 

ТЛАСКАНЕ НА ГЮЛЕ – жени – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Мариана Карамфилова УСК „Болид” – София

2. Емка Танова СКЛУ „Изгрев” Пловдив

3. Росица Иванова СКХЗУ „Пауталия спорт 2005” Кюстендил

 

ТЛАСКАНЕ НА ГЮЛЕ – младежи и мъже – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Иван Котев СК „Успех” София

2. Веселин Кушнеренков СКИ „Витоша” София

3. Емриш Мемишев СКИ „Атлет” Варна

 

МЯТАНЕ НА ДИСК – жени – Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Анжела Секулова СК „Пирин спорт 2013” Благоевград

2 Виктория Лазарова СК” Достоен живот” Благоевград

3 Зоя Гудова СКХУ Пазарджик

 

МЯТАНЕ НА ДИСК – мъже – Б1

Място Състезател Спортен клуб

1. Милен Грозев СК „Вая” Бургас

2. Ваньо Биячев СКСГ „Вихър” Варна

3. Стойчо Стойчев СКЛУ „Изгрев” – Пловдив

 

МЯТАНЕ НА ДИСК – жени – Б2/Б3 ю

Място Състезател Спортен клуб

1. Мариана Карамфилова УСК „Болид” – София

2. Ася Бурова СКЛУ „Изгрев” Пловдив

3. Кънка Витова СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” Кюстендил

 

МЯТАНЕ НА ДИСК – мъже – Б2/Б3

Място Състезател Спортен клуб

1. Иван Котев СК „Успех” София

2. Емриш Мемишев СКИ „Атлет” Варна

3. Господин Стоянов СКИ „Атлет” Варна

 

Организаторите на Държавното първенство по лека атлетика от Федерация

„Спорт за хора със зрителни увреждания“ изказват своите благодарности

на ръководството на НСА, съдийския екип, състезателите, треньорите,

придружителите, доброволците и на всички, допринесли за провеждането

на тазгодишното Държавно първенство по лека атлетика.